#2016-12-20 02:36:51 

parabola

Użytkownik

hejka, co jecie na diecie bezglutenowej? Niedawno przeszedłem na ten rodzaj diety, bo badania wykazały że mój organizam nie toleruje niestety glutenu. Teraz się zastanawiam z czego mogę przyrządzać sobie potrawy. Co możecie doradzić?
#2016-12-20 05:15:50 

mortycja666

Użytkownik

przede wszystkim wyeliminuj zboża z diety, jak żyto, pszenica, owies. Ja w zasadzie swoją dietę bezglutenową opieram głównie na warzywach i owocach, oczywiście dając pierwszeństwo tym pierwszym. Robię przepyszne warzywne pasztety i pasty do kanapek. W ogóle nie jem chleba, zamiast tego na śniadanko serwuję sobie na przykład fasolke albo kalafiorka. Czuje się wprost doskonale! Nie mam już tych wzdęć na które cierpiałam tak często.
#2016-12-20 07:07:23 

FleurDeLaCore

Użytkownik

najważniejsze w tej diecie jest to, że nie musisz rezygnować ze wszystkich zbóż, jak się często ludziom wydaje. Spokojnie możesz dalej zajadać biały ryż, kukurydzę, grykę. Szukaj tych produktów z przekreslonym kłosem i informacją, że produkt nie zawiera glutenu. Na przykład w sklepach internetowych możesz znaleźć kategorię produktów bezglutenowych, czyli w twoim przypadku dla ciebie najbezpieczniejszych. Wiele produktów możesz kupić tutaj http://www.ekologicznie.net.pl/pl/c/Zywnosc-bezglutenowa/40 w korzystnych cenach z szybką przesyłką. Sklep jest sprawdzony więc śmiało możesz tam się zaopatrywać w inne certyfikowane ekologiczne rzeczy.
#2016-12-20 07:44:23 

h3x4h3d5on

Użytkownik

trzeba przede wszystkim zrezygnować z chleba. Dla mnie było to najtrudniejsze, bo jak tutaj zorganizować sobie śniadanie bez pieczywa? Jakoś później przerzuciłem się na mieszanki warzywne. Troche mi to zajelo ale było warto. Kupuje teraz produkty oznaczone jako bezglutenowe.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015