#2016-11-07 02:42:41 

SegunEl

Użytkownik

Słuchajcie, mam do Was takie pytanie. Od jakiegoś czasu bardzo chodzi mi po głowie drukarka 3D, do takiego domowego zastosowania, niezbyt droga. Możecie mi powiedzieć czy proces drukowania elementów 3D to jakoś bardzo długo trwa? Swoją drogą kosztowne jest utrzymanie takie drukarki, chodzi mi o te materiały eksploatacyjne.
#2016-11-07 04:55:18 

Dumblidorr

Użytkownik

Ogólnie musisz się liczyć z tym, że drukowanie trwa nawet wiele godzin. Oczywiście zrobienie na przykład żetonu do wózka w markecie będzie trwało chwilę, ale większy i bardziej skomplikowany element to już godziny. Naturalnie ważny jest tutaj też sprzęt, chociażby drukarka Zortax według mnie drukuje dużo sprawniej od wielu innych sprzętów na rynku, ale to moje zdanie. Same filamenty nie są dzisiaj drogie, choć na pewno nie da się tego porównać do tuszu czy papieru dla zwykłej drykarki ;)
#2016-11-07 06:54:19 

SegunEl

Użytkownik

Ostatnio sobie czytałem, że jest już wykorzystywany druk 3D w medycynie i technologia strasznie mnie zaintresowała. Teraz można sobie wydrukować protezę samodzielnie :D
#2016-11-07 08:53:42 

Sonia

Użytkownik

chyba nie do końca…z tego co mi się wydaje to do wydruku medycznych rzeczy trzeba mieć pozwolenie, jak sam sobie wydrukujesz protezę to żaden lekarz Ci jej nie „wstawi”, a przynajmniej tak mi się wydaje.
#2016-11-07 09:32:19 

Hobbit

Użytkownik

bardzo fajne są urządzenia do skanowania 3D, tutaj można sobie je obejrzeć http://3dphoenix.pl/sklep/skanery/186-fuel3d-scanify.html. U mnie w pracy jedno takie działa od pewnego czasu ;)
#2016-11-07 10:49:10 

Lilka

Użytkownik

Raczej jak ze wszystkim co medyczne to musi mieć atesty, a więc samo drukowanie musi być odpowiednio kontrolowanym procesem.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015