#2016-10-25 03:18:05 

Lilka

Użytkownik

dopadła mnie menopauza i chciałabym ją przetrwać jakoś. Pytałam lekarza rodzinnego czy mam jakoś dbać szczególnie o siebie w tym czasie? Powiedział, że dobrze się odżywiać i uprawiać sport. Tyle to też wiem. Ale co ze zmianami hormonalnymi w moim ciele? Jakie badania polecacie zrobić w tym okresie? Macie jakieś doświadczenia na co jestem szczególnie narażona w menopauzie?
#2016-10-25 04:04:44 

FleurDeLaCore

Użytkownik

podstawa to profilaktyka antyrakowa. Dużo antyoksydantów, dużo warzyw zielonych, mało alkoholu, zero papierosów i używek a na koniec zdrowy ruch. Porady lekarza wcale nie takie głupie były. Jeżeli nie chcesz się roztyć to niech Twój sposób żywienia przejrzy dobry diabetolog. Może masz początki cukrzycy albo podwyższony cholesterol? To wszystko składa się na nasze zdrowie.
#2016-10-25 06:57:37 

MadameMaxim

Użytkownik

jak dla mnie kluczowe jest pilnowanie kobiecych spraw. Ja zrobiłam sobie szczegółowe USG piersi w Krakowie i markery rakowe. Spokojniejsza jestem o to, że w moim ciele nie rośnie jak na razie żaden obcy a wiem, że w menopauzie lubią się uaktywniać takie dziady. Kompletnie nie radzę sobie z uderzeniami gorąca ale to już zupełnie inna historia.
#2016-10-25 07:43:03 

Katia

Użytkownik

a gdzie można zrobić dobreusg w krakowie?
#2016-10-25 09:39:27 

FleurDeLaCore

Użytkownik

Jak dla mnie bezkonkurencyjne w dotychczasowych doświadczeniach było NZOZ ReVita Kraków Nowa Huta. Mają dobry sprzęt i fachowo podchodzą do kwestii obsługi klienta/pacjenta. Krótko się czeka ale oczywiście wizyty prywatne.
#2016-10-25 10:13:09 

Katia

Użytkownik

a co jeszcze polecacie zbadać w menopauzie?
#2016-10-25 10:24:01 

FleurDeLaCore

Użytkownik

hormony rządzą naszym ciałem. Jak będziesz mieć wahania w ich poziomie, to szybko stracisz urodę i jędrność ciała. Są świetne tabletki regulujące, mnie przepisuje je ginekolog ale wcześniej musiałam wydać trochę grosza na badania poziomu hormonów – są drogie, nawet bandycko drogie. Ale cóż, czego się nie robi dla zatrzymania czasu :) urody, witalności i dobrego samopoczucia. Zmniejszyłam ilość kawy (do 1 dziennie) i też widzę, że nie jestem już tak bardzo od niej uzależniona.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015