#2016-09-01 01:04:16 

Hobbit

Użytkownik

Witam. Interesował mnie ostatnio zakup wydajnych kolektorów słonecznych, ale z drugiej strony spotkałem gdzieś opinię, że to ciepło z nich to łatwo „odparowuje”. Pytanie na ile to prawda, a jeśli tak, to jak utrzymać to ciepło?
#2016-09-01 02:39:42 

papa_smerf

Użytkownik

Czy prawda, czy nie, to inna rzecz. Ludzie, którzy wydali takie opinie, najzwyczajniej muszą mieć źle założony system. Aby mieć w pełni efektywny zestaw solarny warto też zainstalować do tego wszystkiego zbiorniki buforowe, które będą magazynować temperaturę w wodzie. Taki zbiornik może mieć do tego jeszcze wężownicę, więc masz nie tylko magazyn ciepła do ogrzania domu, ale także i do ogrzewania wody użytkowej. Tego najwidoczniej musiało braknąć ludziom, którzy wystawili takie opinie temu systemowi.
#2016-09-01 04:45:04 

Hobbit

Użytkownik

Rozumiem, a gdzie tego typu zbiornik można dostać, bo szczerze mówiac chyba nawet nie wiem, o czym do końca mowa…
#2016-09-01 06:13:44 

papa_smerf

Użytkownik

Spoko, wejdź sobie na stronę http://galmet.com.pl/pl/podkategoria/kombinowane-zbiorniki-akumulacji-ciepla , tam masz dokładnie rozpisane, czym jest tego typu zbiornik, jakie są jego cechy, zalety. Poczytaj sobie i przekonasz się, że z takim pełnym systemem kolektory slóneczne to doskonałe rozwiązanie :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015