#2016-08-17 00:55:32 

Smaug

Użytkownik

Szukam jakichs dobrych uszczelek, które poradzą sobie ze szczelinami wiekszej wielkości. Szczeliny mają miejscami nawet 0,5cm. Ogolnie okna są mocno wypaczone i w jednym mijscu ledwo się domykają, a w drugim odstją od futryny na kilka milimetrów, także zima tymi szczelinami ucieka całe cieplo z wnętrza domu. Na razie wymiana okien nie wchodzi w rachubę, dlatego muszę znaleźć dobre uszczelki.
#2016-08-17 03:50:47 

Hobbit

Użytkownik

Na pewno nie korzystaj z tych najtańszych uszczelek piankowych, bo to szkoda roboty i pieniędzy. Na takie szczeliny one nic nie pomogą. Wybierz uszczelkę gumową, na przykład coś takiego jak to http://www.tesa.pl/dom_i_biuro/uszczelki/wyszukiwarka/tesamoll_uszczelka_gumowa_dprofil,c.html. Może nie jest to najtańszy produkt, ale takie uszczelki dobrze kryją duże szczeliny. Jedyny problem możemy być ze zmienną krzywizną okna, jak na całej krawędzi nakleisz taką uszczelkę, to okno może nie chcieć się domknąć. Dlatego jak coś to przyklejaj kawałkami.
#2016-08-17 06:46:48 

Katia

Użytkownik

Ja kiedyś normalnie w takie szczeliny upychałam watę:) Przyznam, że to było bardzo skuteczne, tylko okna nie można było zimą w ogóle otwierać;)
#2016-08-17 07:53:21 

Dumblidorr

Użytkownik

Miałem podobny problem z drzwiami. Słyszałem, że na duże szczeliny, najlepsza by był gumowa uszczelka do drzwi i pewnie tak jest, tylko ja od razu zdecydowałem sie wymienić futrynę i drzwi na nowe. Problem z nieszczelnością przy futrynach zniknął, ale wciaż wiało od spodu. Pomogła uszczelka szczotkowa, którą przykleja się przy dolnej krawędzi drzwi. Działa jak szczotka, zamiata kurz i piasek, a przy okazji zapobiega nawiewaniu zimnego powietrza z dworu.
#2016-08-17 08:07:32 

Smaug

Użytkownik

Dzieki za podpowiedzi. Uszczelka gumowa już zainstalowana i póki co wydaje się, że jest ok. Teraz tylko trzeba poczekac na chłodniesze dni, żeby sprawdzić czy jest naprawdę skuteczna.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015